Mowa kwiatów

Tulipan wciąż fascynuje dziewczęta swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc świetnym prezentem zarówno dla mamy, siostry, nauczycielki, jak i wybranki serca. Mimo wszystko przed wręczeniem kwiatów należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swój język. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem bukietu wyrażającego zazdrość. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem doskonałym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest nieco za młoda dla adoratora, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *