Tulipan od lat fascynuje kobiety swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem podziwu.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i żony. Mimo wszystko przed wręczeniem bukietu należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoje znaczenie. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem kwiatu oznaczającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem właściwym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta może, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, iż jest nieco za młoda dla adoratora, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *